Skip to content

Narrow screen resolution Wide screen resolution Auto adjust screen size Increase font size Decrease font size Default font size default color brick color
Procházíte:Domů arrow Vše k DDR arrow Co je freestyle
Co je freestyle Tisk E-mail
Napsal Molik   
Neděle, 11 únor 2007

Představte si, že už nějakou tu chvíli hrajete a znáte své oblíbené skladby. To znamená, že si pamatujete kde má která svoji "zradu", minu nebo naopak kde je pěkná nebo lehká část. Když si nějakou takovou skladbu vyberete a "naučíte" se jeji šipky - "taneční kroky" nazpaměť, tak objevíte další způsob jak hrát.

Ve chvíli, kdy znáte posloupnost šipek, neboli stepchart, můžete se předvést. Můžete zkusit potvrzovat šipky poslepu, rukama, kolenem, odbíhat z padu, dělat různé otočky, skákat ve více lidech a tak podobně. Když při tom všem ještě správně potvrdíte šipky na padu, freestyle je na světě :o)

Určitě nejde se naučit všechny skladby nazpaměť, ale tak jednu nebo dvě byste mohli zkusit. Při tomto způsobu hraní nejde ani tak o body jako o publikum a originalitu a začíná to být stale těžší a těžší, protože nových freestylů neustále přibývá. Nezapomeňte, že jde pořád jen o zábavu a pohyb :o)

Jak si zapamatovat šipky? Existují internetí stránky, které převedou DDRkové .dwi soubory na stepcharty. Prostě obrázek se všemi šipkami, které skladba má. Tady jich je několik pro příklad (pozor, stránky bohužel občas vypadávají)

Možnost 1 - DDR UK
Možnost 2 - DWI previewer

Zkuste se podívat do sekce video a stáhněte si nějakou ukázku. Vymyslet se toho dá skutečně mnoho. Hodně štěstí!

 

Anketa

Hráli jste nějakou DDR hru? (originální od Konami)